Şub 19, 2015

Yayınlayan  Duyurular, Genel, Önemli Bilgiler | 0 Yorum

2 GÜN RAPOR ALAN İŞÇİYE BU GÜNLERİN ÜCRETİ ÖDENİR Mİ?

foto

 

Sosyal Sigortalar Kanun’nun 37. maddesinde: Hastalık sebebiyle geçici iş göremezliğe uğrayan sigortalılardan sigortalılık niteliği devam edenlere, geçici iş göremezliğin üçüncü gününden başlamak üzere, her gün için geçici iş göremezlik ödeneği verilmektedir.

Görüldüğü üzere, yasa hükmü uyarınca sigortalılara, ilk iki gün için geçici iş göremezlik ödeneği verilmemektedir. Yani 2 günlük rapor parsını  SGK yada işveren ödemez.

 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir